O nás / About us

Chovatelská stanice MOBENGI  MOBENGI Breeding kennel 

Chovatelská stanice MOBENGI vznikla v Plzni v roce 2016. Proč MOBENGI? Původ plemene Basenji se vztahuje k Africe - někdy bývá Basenji nazván jako Kongo dog. Jedním z místních jazyků v Kongu je Lingálština, ze které pochází slovo MOBENGI. To v překladu znamená LOVEC. Tento název jsme vybrali proto, že naše fenka neustále něco loví - myš na louce, veverku na zahradě, kachny na rybníku, vrabce poletující mezi stromy nebo letadlo a helikoptéru letící nad domem.
The breeding kennel MOBENGI was founded in Plzen, Czech Rep., in 2016. Why MOBEGI? The origins of Basenji breed are related to Africa - Basenji dog is sometimes called a Congo dog. And one of the local languages in Congo is Lingala language where we can find the word MOBENGI which means HUNTER. We have chosen this name because our female dog constantly hunts - a mouse on the meadow, a squirrel in the garden, ducks on the pond, sparrows flitting among the trees or a plane and a helicopter flying over the house.

Naše červenobílá fenka se jmenuje Ambra Zuri a budou jí letos čtyři roky. Je plnochrupá, výsledek testu na Fanconiho syndrom: čistá a oční testy PRA a PPM jsou negativní.
Our red-white female dog is called Ambra Zuri and she will be soon 4 years old. She has a complete set of teeth, with the Fanconi syndrome test result: clear and eye test PRA and PRM: negative.